Ludzie są Dobrzy

Ludzie są Dobrzy

 

Ludzie są Dobrzy

Wszelkie uogólnienia są błędne

Scaevola. rzymski prawnik
 
Czy Adolf Hitler, Józef Stalin albo Sadam Husajn byli dobrymi ludźmi. Patrząc jak Adof bawi się z wiewiórką niejedno dziecko powiedziałoby tak , jednak kiedy zobaczymy skutki zbrodniczego systemu jaki stworzył to stwierdzenie jest bardzo ryzykowne. Podobnie Stalin przekupywał Polskie Dzieci cukierkami i bral na ręcę, tylko na tych milusich zdjęciach już nie widac że wczesniej był odpowiedzialny za morderstwo ich Ojców.
 
Nie można powiedzieć że wszyscy ludzie są dobrzy,  powiedz Tacie pogryzionemu przez Rottweilera dziecka że psy są dobre, to chyba na miejscu rozerwie Cie na strzępy. Ludzie nie kupują książek Susan Forward po to by czytać jaką cudowną bedziesz mieć teściową , ale by wyczytać jak odróżnić prawdziwy charakter człowieka od ludzi którzy mają ładne maski na zewnątrz, ale w środku są całkowicie moralnie zepsuci.
Ktoś kto mówi że wszyscy ludzie są dobrzy jest albo naiwny jak Dziecko, albo jest debilem. Wiecie jakie słowa występują najczęściej w listach Kobiet do dr. Barbara de Angelis, ekspertki w sprawach damsko - męskich. Piszą one : Jak mogłam być tak naiwna i tak głupia. Już w nic nie wierzę.
Książka sławnego agenta FBI Robina Dreeka Jak czytać ludzi w ciągu tygodnia stała się bestsellerem New York Times, bo niczego się tak nieboimy, jak tego że ktoś zrobi z Nas kretyna. Ja wiem jedno jeśli ktoś zaczyna któryś raz z kolei od czystej erystyki to chyba uważa mnie za idiote ze znowu dam się nabrać. Jak pisze Regina Black z manipulacjami jest tak ze można nabrać na nie tylko tego kto nie zna zasady generalnej jak one działają.
Warto odróżniać fakty od naszego nastawienia, faktem jest ze klemy w Matizie były uszkodzone, ze autko zatrzymało się na skrzyżowaniu jak jechała ze mna Mama i ze Tata ze mną pojechał  do Pasikowskiego i on wymienił je na nowe.
Razem z Tata uznaliśmy ze sprawa jest załatwiona, wiec po co Pani zaczyna jakąś nową chryje
Faktem tez jest że gdy Delecta powierzyła Tacie sprzedaż domków nad jeziorem Orle , wiele osób chciało to jakoś załatwić i słyszałem takie glosy ze każdego można przekupić ale nie Pana Szczepkowskiego .
Nawet mnie starano zatrudnić jako poradnika, bo domki nad Orlem to była gratka.
Jest naprawdę z Kogo być dumnym , ludzie to pamiętają do dziś, uczciwość jest o wiele bardziej doceniana jak całkowitą abstynencja.
Kilka lat temu poznałem Paulę, Paula pracowała wtedy jako trenerka u mojego Przyjaciela Arka, który mówił o Niej : Ona jest warta miliony.
Paula będąc na studiach w Gdansku na psychologii, nie była przygotowana do jakiegoś egzaminu i jej kuzyn powiedział ze zalatwi jej lewe zwolnienie żeby mogła mieć dodatkowy termin. Choć jej Tata mówił jej zastanów się bo pewne rzeczy jest bardzo trudno cofnąć.
Mimo to skorzystała z oferty kuzyna. W firmie Arka jej koleżanki mówiły jej: A co Ty myślisz ze Ty jedna, jak nie drzwiami to trzeba wchodzić oknem.
Jednak z czasem Paula zaczęła opowiadać Przedsiębiorcom o tym , przestrzegając ich ze jedna głupia decyzja może zniszczyć ich wizerunek osoby uczciwej.
Zniszczyła swój dyplom i posługiwała się tylko certyfikatem trenera szkoły Alison. Dzięki swojej uczciwości zyskała renomę i autorytet.
   

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *