MITY I FAKTY O WOŚP

MITY I FAKTY O WOŚP

MITY I FAKTY O WOŚP


Miałem zamiar postawić pytanie czy Filantrop może pozwolić sobie na chamskie postępowanie oraz promowanie muzyki pełnej przekleństw, które nie akceptują nawet stacje komercyjne. Ale dziś zdarzyło mi się coś niesamowitego.

Wybrałem się do Lidla po paprotkę dla Mamy, kiedy już wybrałem tą odpowiednią skierowałem się do kasy, przede mną stały same Panie w różnym wieku, z pełnymi koszami zakupów, przyznałem się że ta paprotka to dla Mamy, mimo iż przyznałem że nie śpieszy mi się Panie powiedziały że to bez sensu bym z samą paprotką stał tyle czasu, oczywiście pięknie podziękowałem. Myślę że właśnie takie zachowanie to może nie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ale na pewno, Wielka Orkiestra Codziennej Życzliwości. Co do WOSP powiem tak , nigdy nie zapomnę jak czekałem z koleżankami i kolegami ze studiów na pociąg, wparowali Wolontariusze Owsiaka, zobaczyli masę Bezdomnych, naszę grupkę nawet chyba nie zauważyli, tu nic nie zbierzemy, widać jakie mają serca, no cóż jaki Drygent taka Orkiestra.
Arogancja jest zabójcza, podobny efekt może przynieść obnoszenie się z ambicją. Miedzy arogancją a pewnością siebie jest cieńka granica. Uzasadniona pewność siebie jest czymś, co mają zwyciężcy. Podstawami pewności siebie są odwaga i otwartość, które pozwalają zmierzyć się ze zmianami i generować nowe pomysły. pewni siebie ludzie nie boją się poddawać swoich przekonań osądowi. Cieszą się intelektualną wymiana poglądów, która wzbogaca pomysły. Jack Welch
Niektórzy pamiętają ten pierwszy finał, który był spontaniczny i właściwie nie było osoby która była przeciwna tej inicjatywie, wszyscy wierzyliśmy że jest to wynikająca z czystego serca Solidarność na szczytne cele. Jednak z czasem orkiestra stała się ZŁOTĄ FARMĄ, Owsiaków podzielono też Artystów na tych którzy za występy dostają kasę i na tych grających za darmo. W tamtym roku opublikowaliśmy materiały jak wyglądają wielokrotne przelewy i skąd się biorą rekordy, możemy Was uspokoić, bez względu na to czy wrzucie piątaka czy nie rekord i tak zostanie pobity. Mechanizm jest bowiem tak skonstruowany by rekord padł zawsze.
W tym roku doszły trzy ważne fakty : współtwórca WOŚP - Walter Chełstowski jest obecnie nie tylko członkiem Akademii ZAPV ale również inicjatorem KOD, stąd staje się zrozumiałe skąd tak liczny udział Totalnej Opozycji na Festiwalu Woodstock, sami uczestnicy Festiwalu wyrażali pogląd chcemy Muzyki nie polityki.
Po drugie o przeproszenie Pani prof. Pawłowicz apelowała sama Agata Młynarska która była współtwórczynią I Finału, wydaje się jednak że ten medialny apel miał tylko to znaczenie że odcina się od chamskim odzywek i zachowań Owsiaka.
Wreszcie po trzecie na kanale You Tube - Kręcioła TV są puszczane videoclipy z polskim rapem które uznawane są obraźliwe, co jest powodem iż utwory te nie są puszczane nawet w stacjach komercyjnych, pytanie jest więc czy naprawdę chcemy aby Owsiak decydował o tym kto ma w polsce rządzić, jakiej muzyki powinniśmy słuchać a jakiej nie oraz by pewne podmioty nie podlegały Kontroli Skarbowej.
Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu opracowało zasady którymi kierować się każda fundacja, wśród nich najważniejsze t przejrzystość i wiarygodność, czy osoba która publicznie okazuje niechęć do księży, posłów i dużej grupy społecznej może mówić że jest wiarygodna, na pewno nie.
Przyjrzyjmy się teraz zarzutom.
Nie można pomóc Dzieciom nie pomagając Owsiakowi
Czy Fundacje Zdążyć z pomocą, Caritas , Mam marzenie, stawiają darczyńców w sytuacji w której Darczyńcy muszą wybierać między słusznym celem a z drugiej strony wspieraniem Festiwalu nie popierają. Jest wiele fundacji pomagające Dzieciom, również kupujące sprzęt, WOŚP nie daje na własność szpitalom sprzętu lecz na podstawie umowy użytkowania i jednym z jego warunków sine qua non jest by sprzęt stale był oznaczony serduszkiem, więc sprzęt nie oznaczony jest po prostu innych fundacji, nie mogę one wymagać oznakowania bo przenosząc własność rzeczy przeszły na własność szpitala.
Tak więc spokojnie ilość sprzętu raczej wzrośnie gdy nie będzie niuczciwych fundatorów typu Owsiaka. Jeśli macie Państwo wątpliwości zachęcam do obejrzenia filmu.

Owsiak to autorytet młodzieży ?
Rzeczywiście w latach 90-ch Jerzy Owsiak był dla młodzieży największym autorytetem po Janie Pawle II, pamiętajmy jednak że to pokolenie nie wiedziało że część pieniędzy darczyńców jest przeznana na finansowanie Festiwalu Woodstock, zresztą nawet sam Owsiak zaprzerzał temu, sprawa wyszła na jaw dopiero dzięki niezależnym mediom. Był to początek gwałtownego spadkupoparcia dla Owsiaka i WOŚP, który wcześniej deklarował iż mimo że nie jest katolikiem, wartości chrześcijańskie są mu bliskie. Według ankiet przeprowadzonych wśród młodych największymi autorytetami dla mlodzieży jest : Papież Franciszek i Robert Lewandowski.
Czy każdy może zagrać dla WOŚP
Jeszcze parę lat temu gra nawet za darmo dla WOŚP oznaczała prestiż i nawet gra za darmochę była wielką szansą, jednak od paru już lat coraz większą szansą dają magazyny muzyczne, blogi i radia internetowe, zwykle mamy szanse posłuchać online każdego utworu który znajdzie się na listach przebojów, wiele więc muzyków zrezygnowało z grania dla WOSP nie rozumiejac dlaczego oni, nawet powszechnie znani artysci mają grać za darmo a Woodstockowe Aniołki Owsiaka mają dostawać dużą kasę.
Dlaczego na Woodstock zostali zaproszeni Totalni i KODziarze ?
Zapewne widzieliście scena z tamtegorocznego festiwalu Woodstock, kiedy to Młody Chłopak spytał dlaczego Owsiak prowadzi indoktrynacje, przyjechałem na festiwal muzyczny a nie plenum PZPR. Jaka była odpowiedź : Słuchaj Koleś tu ja rządzę i ja decyduje.
Owsiak cały czas tkwi głeboko w PRL-u, uważa że nawet Statut Fundacji jest nic nie znaczącym papierkiem i ma pełną swobodę w dysponowaniu pieniędzmi Darczyńców.

1 Comment

  1. Jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi, to zastanawiam się czy to Wy mieszkacie na innej planecie, czy ja. Skąd takie podejście?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *